Ako bolo na vianočnej besiedke v triede ŠP. III?

on .

christmas besiedkaBolo to v utorok 18. decembra a bolo to pre nás nádherné i dojímavé zároveň. Usmievali sme sa cez ťažko skrývané slzy. Myslím, že pre nás všetkých to bolo nesmierne užitočné dopoludnie. Uvedomili sme si prinajmenšom dve veľmi dôležité veci: aký veľký dar od Boha to bol, keď sme sa narodili zdraví... a aký ďalší nezaplatiteľný dar sme mnohí dostali, keď sa nám narodili zdravé deti...
Deti, ktoré navštevujú triedu ŠP. III, prišli na svet určite hlavne preto, aby sme si to všetko my ostatní uvedomili. A ešte preto, aby ich rodičia aj blízki prostredníctvom nich cítili, že nebo existuje, veď majú doma anjelov. Títo rodičia už vedia, že v živote sú oveľa dôležitejšie veci ako krása, kariéra či bohatstvo... alebo pýcha, závisť či malichernosť...

Do tejto triedy patrí 5 detí, no jedno dievčatko pre svoje zdravotné znevýhodnenie nemôže chodiť do školy klasickým spôsobom. Ani teraz sa to nepodarilo a zo zvyšných štyroch detí ešte ďalšie ochorelo. Takže v triede boli v ten deň nakoniec len tri deti. Program bol na dané podmienky nádherný. Nie taký, na aký sme zvyknutí, ale aj tak nádherný.
Aj vinše, aj „tanec“, aj rozprávanie o Vianociach, aj prezentácia o živote v novej triede To sme my..., aj krásna vianočná výzdoba, aj pohostenie: čajík i koláčik, aj darčeky pod vianočným stromčekom od štedrých, dobrých ľudí.
Z každého slova či pohľadu bolo zjavné, že deti svoju pani učiteľku majú rady, že jej dôverujú, že im je v škole dobre a že to platí aj opačne.
Pozvali si na besiedku všetkých, ktorí sa o nich starajú: rodičov, starých rodičov, pani riaditeľku, pána zástupcu, pani upratovačku i pána školníka.
V mene všetkých zúčastnených zo srdca ďakujeme a veríme, že sa nám podarí dobre slúžiť týmto malým anjelikom aj naďalej.

zábery z besiedky

 Ing. Monika Vojteková

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla