Škola v prírode na Slnečnom Majeri

on .

majerAj v tomto roku sa žiaci našej školy zúčastnili Školy v prírode. Aj keď sme začínali 1. apríla, nebol to žiaden žart a nežartovalo s nami ani počasie. Devätnásť žiakov z 3. a 4. ročníka spolu s tromi pedagógmi: Mgr. Martinou Hažlinskou, Mgr. Gabrielou Brejovou a Mgr. Emíliou Michalovovou a pod starostlivým dohľadom pani zdravotníčky Ivety Kočišovej, mohlo v peknom slnečnom počasí (občas aj trošku veternom) spoznávať krásy Nízkych Beskýd v pohorí Busov na Slnečnom majeri v Stebníckej Hute. Už cestou tam sme navštívili Zborovský hrad. Odvaha nám nechýbala ani na druhý deň a všetci do jedného sme si vyskúšali jazdu na koni.

Túžba vidieť na vlastné oči štátnu hranicu s Poľskom (sedlo Blechnarka 610 m n. m.) prekonala akúkoľvek únavu zo štvorkilometrovej túry a z tretieho dňa pobytu. To si už zaslúžilo oddych a relax v nejakom bazéne. A aspoň 2-krát. Splnilo sa :).
Ani sme sa nenazdali a čerstvo pasovaní žiaci Školy v prírode museli svoj pobyt ukončiť. Urobili sme si večierok, vyhodnotili, ale aj odmenili... Bolo za čo... čistota izieb, hrdinstvo, dobré skutky, disciplína, ohľaduplnosť... V piatok sme zas cestou späť navštívili Bardejovské Kúpele a so záujmom sme spoznávali najstarší skanzen na Slovensku. Vydarené počasie, výborné ubytovanie a strava, ochota šoférov, utuženie vzťahov, posilnenie fyzickej zdatnosti, vzťah k prírode, skúsenosti získané samostatnosťou... to sú bonusy, ktoré sme nemuseli ani plánovať.

Škoda, že je to už za nami...

Mgr. Martina Hažlinská

zábery zo školy v prírode

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla