Botanikiáda

on .

botanikiada ban 1024x236V stredu 15. mája 2024 sme sa s našimi piatakmi – konkrétne s Ondrejom Paľom a Damiánom Matiašom – zúčastnili regionálneho kola súťaže s názvom Botanikiáda. Túto peknú akciu už niekoľko rokov organizuje Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Botanikiáda je určená pre žiakov 5. ročníka základných škôl v Prešovskom a Košickom kraji. Súťažili sme v nádherných priestoroch košickej Botanickej záhrady. Žiakov sa ujali študenti UPJŠ, s ktorými riešili teoretické a praktické úlohy. My, učitelia, sme mali samostatný program, postupne sme absolvovali 3 prednášky: 1. Káva, 2. Herbár, 3. Úbytok vody v krajine a jeho riešenie.

Botanikiáda nie je klasickou súťažou v zmysle súperenia o dosiahnutie čo najlepšieho umiestnenia, je skôr zameraná náučno-vzťahovým smerom. Jej cieľom je žiakov niečo nové naučiť, niečo nové im ukázať, ale v prvom rade budovať u nich pozitívny vzťah nielen k rastlinnej ríši, ale k prírode ako takej. Z môjho pohľadu sa to realizačnému tímu Botanikiády veľmi dobre darí už niekoľko rokov. Žiakom sa podujatie veľmi páčilo, odniesli si pár darčekov: jedným z nich bola presadená priesada. Dúfam, že sa do Košíc dostaneme aj o rok, keďže súťaže sa môže zúčastniť vždy len prvých 100 prihlásených škôl z východoslovenských krajov.

PaedDr. Gabriel Billý

IMG 20240515 130316589 HDR

 

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla