Umývame si ruky správne?

on .

ruckyUmývanie rúk nie je žiadna veda, ale umyť si ruky dôkladne a správne, je niekedy riadna fuška. V piatok 23. februára 2024 sa o tom počas preventívnej aktivity presvedčili aj naši žiaci prváci a tretiaci. Mgr. Júlia Jančušová z RÚVZ v Bardejove našim žiakom vysvetlila, ako si treba ruky umývať tak, aby na nich nezostali žiadne baktérie. Aby však nezostalo iba pri slovách, žiaci si mali ruky dôkladne umyť a vydezinfikovať. Potom následnou kontrolou špeciálnym prístrojom spolu zisťovali, či im na rukách nejaké baktérie ešte nezostali. Téma správneho umývania rúk (hlavne po použití toalety) je pre nás veľmi aktuálna, keďže v tomto školskom roku sme na škole zaznamenali prípady ochorenia na VHA (žltačka).

Nemenej dôležité boli aj informácie o hygiene pri stravovaní či o konzumácii ovocia a zeleniny, ktoré tiež pred zjedením musia prejsť očistou. Všetky tieto cenné rady sú našim žiakom vštepované nielen doma, ale aj v škole. Pevne veríme, že sa nimi aj riadia a starajú sa tak o svoje zdravie.

Mgr. Emília Michalovová

zábery z besedy

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla