Lyžiarsky výcvik 2016

on .

lyziarLyžiarsky výcvikový kurz sa uskutočnil v týždni od 25. 1. do 29. 1. 2016. Išlo o 5-dňový výcvikový kurz s pobytom v lyžiarskom stredisku Drienica. Ubytovaní sme boli v horskom hoteli Javorná. Kurzu sa zúčastnilo 30 žiakov zo 7., 8. a 9. ročníka. Za organizáciu, priebeh a vedenie lyžiarskeho kurzu zodpovedali PaedDr. Gabriel Billý, Mgr. Pavol Minčák, Ing. Monika Vojteková, Marián Kaščák. Môžeme konštatovať, že všetci žiaci zvládli vzdelávacie štandardy z lyžovania pre 2. stupeň základných škôl. Žiaci získali vedomosti o základných pojmoch, názvosloví, technike lyžovania, lyžiarskom vybavení, o snehu, voskovaní, o základoch didaktiky lyžovania, o zásadách pobytu v zimnej prírode. Žiaci tiež zvládli základné pohybové zručnosti a schopnosti, ako sú: držanie, nosenie, pripínanie a odopínanie lyží, obraty na svahu, chôdzu sunom a sklzom, výstupy do svahu, zjazd priamo, šikmo a cez terénne nerovnosti, vstávanie po páde, zrýchľovanie, brzdenie a zastavenie zjazdu, zmeny smeru jazdy – oblúky v pluhu, jednostrannom prívrate, oblúky z rozšírenej stopy a základný znožný oblúk, jazdu na lyžiarskom vleku.
Na svahu sa žiaci správali mimoriadne slušne, zodpovedne, disciplinovane – v súlade so základnými pravidlami správania sa na svahu (bielym kódexom), bezpodmienečne dodržiavali pokyny vyučujúcich.
Spokojnosť môžeme vyjadriť aj so službami, ktoré nám poskytovali zamestnanci hotela a lyžiarskeho svahu. Voči nám a našim požiadavkám sa správali maximálne ústretovo.
Zo zdravotného hľadiska nedošlo na svahu ani mimo neho k žiadnym zraneniam, úrazom či chorobám.
S lyžiarskym kurzom môžeme vyjadriť teda spokojnosť a tešíme sa na ďalšie úspešne realizované lyžiarske výcvikové kurzy.

zábery z lyžiarskeho výcviku                                                         PaedDr. Gabriel Billý

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla