Lyžiarsky výcvik: Strednica, Penzión Vasko, Ždiar

on .

lyz24Náš lyžiarsky výcvik deviatakov sa uskutočnil 19. až 23. februára 2024. Ubytovaní sme boli v útulnom Penzióne Vasko len asi 300 metrov od lyžiarskeho strediska Strednica. Za priebeh a vedenie lyžiarskeho kurzu zodpovedali PaedDr. Gabriel Billý, Mgr. Pavol Minčák, Ing. Martina Roguľová a Marián Kaščák. Zdravotníčkou bola Anna Džopková. Za kurz žiaci doplácali 80 Eur. S radosťou môžeme konštatovať, že všetci žiaci získali okrem teoretických vedomostí aj základné pohybové zručnosti, ako sú: držanie, nosenie, pripínanie a odopínanie lyží, obraty na svahu, chôdzu sunom a sklzom, výstupy do svahu, zjazd priamo, šikmo a cez terénne nerovnosti, vstávanie po páde, zrýchľovanie, brzdenie a zastavenie zjazdu, zmeny smeru jazdy – oblúky v pluhu, jednostrannom prívrate, oblúky z rozšírenej stopy a základný znožný oblúk, jazdu na lyžiarskom vleku. Tí šikovnejší žiaci dokonca zvládli aj základný carvingový oblúk.

 Tešíme sa, že sa žiaci správali počas celého výcviku mimoriadne slušne, zodpovedne a disciplinovane. Program lyžiarskeho výcviku bol vo večerných hodinách obohatený o biliard a spoločenské hry. A obohatili sme ho aj o súťaž, v ktorej sme hodnotili poriadok na izbách... Hlavnú cenu vyhrali dievčatá: Tamara Fereková, Ema Kuchariková, Antónia Pavúková a Simona Vargová. Blahoželáme...
Spokojnosť môžeme vyjadriť aj so službami, ktoré nám poskytovali zamestnanci penziónu a lyžiarskeho strediska. Voči nám a našim požiadavkám sa všetci správali maximálne ústretovo. Zjazdovky boli vzhľadom na teplé počasie celkom dobre pripravené, lyžovali sme na technickom snehu. Poveternostné podmienky boli dosť premenlivé, zažili sme dážď, sneženie, zľadovatené zjazdovky, kašovitý a mokrý sneh ale aj krásne slnečné počasie s bezvetrím. Zo zdravotného hľadiska nedošlo na svahu ani mimo neho k žiadnym zraneniam či úrazom.
Tešíme sa na ďalšie úspešne zrealizované lyžiarske výcviky.

PaedDr. Gabriel Billý

zábery z lyžiarskeho výcviku

EU ESC logo

Logo

opv

MPC

Kontakty

pzsrVážení rodičia, milí žiaci,

podľa najnovších usmernení Vám máme sprostredkovať kontakt na najbližšie Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach, aby ste ho v prípade potreby mohli použiť.
Obvodné oddelenie policajného zboru v Raslaviciach:
tel.: 054 479 22 05
mailové kontakty: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla